POUŽITÍ

CBN především pro vysoce produktivní broušení kalených ocelí. Nejčastěji u otvorového brusiva a také při broušení na kulato a na plocho. Orovnává se jen minimálně a to rotační diamantovou kladkou nebo speciálním vícezrnným orovnávačem. Diamantové kotouče v keramických vazbách se používají především pro broušení PKD nástrojů.

CBN KOTOUČE PRO BROUŠENÍ NA PLOCHO A NA KULATO

se vyrábí na korundových nebo na kovových tělesech od průměru 100 mm do průměru 500 mm. Korundové těleso dobře tlumí chvění a kotouč lze orovnávat i z čela za účelem ostré hrany. Duralová těla jsou pevná a lehká, CBN vrstvu lze pak repasovat. Pro nejvyšší řezné rychlosti nad 100 m/s musí být tělo ocelové (vysoká hmotnost) nebo z karbonu. Orovnávání doporučujeme rotační diamantovou kladkou.

Při broušení kalených otvorů je třeba se rozhodnout pro nejvhodnější typ brusiva.

DOPORUČUJEME TOTO ROZDĚLENÍ:

Otvory od průměru 1mm do průměru 6 mm

brousit pouze CBN tělísky 1A1W na stopce v galvanické vazbě, které máme k dispozici skladem od průměru 1 mm na TK stopkách. Tělíska nelze orovnávat, nutno upínat do kleštiny s házivostí do 0,02 mm (str. 59). 

Otvory od průměru 6 mm do průměru 25 mm

brousit CBN tělísky A8 v keramické vazbě, které si můžete nalepit na vaše stopky. Orovnávání doporučujeme rotační diamantovou kladkou.

Otvory nad průměr 22 mm

brousit CBN kotoučky 1A1 v keramické vazbě, které mají pod CBN vrstvou keramické nosné těleso, za které je možné kotoučky upnout na trn s podložením papírovými podložkami. Orovnávání doporučujeme rotační diamantovou kladkou.

brusivo v keramické vazbě

 

brusivo v keramické vazbě

 

brusivo v keramické vazbě