VÝBĚR BRUSIVA DLE POUŽITÍ

Nabízíme kompletní sortiment brusných kotoučů pro oblast strojního broušení ve strojírenství. Pro jednoduchý základní výběr druhu brusiva jsme pro vás připravili stručný přehled druhů podle jeho použití. Pro přesnou specifikaci brusiva je třeba vyplnit podrobný dotazník nebo kontaktovat našeho technika, který ho vyplní za vás.

 

1. KLASICKÉ KORUNDOVÉ A SIC BRUSIVO

Použití - pro běžné broušení ocelí na bruskách na kulato a na plocho. Vyrábí se z ušlechtilého korundu nebo SIC v keramickém pojivu. Pevným monokrystalickým korundem lze brousit i vysoce kalené nástrojové oceli. Orovnává se libovolným diamantovým orovnávačem. 

Tyto produkty můžete zakoupit zde.

  

Korundové SIC brusivo

2. SINTERKORUNDOVÉ BRUSIVO

Použití - pro náročné a produktivní broušení především zušlechtěných ocelí.
Mikrokrystalický sintrovaný korund v keramické vazbě má unikátní samoostřící vlastnosti pro dosažení vysokého výkonu. Orovnává se rotačním orovnávačem nebo CVD destičkou, případně kvalitním monokrystalickým diamantem.

Tyto produkty můžete zakoupit zde.

 

Sinterkorundové brusivo

3. CBN BRUSIVO V KERAMICKÉ VAZBĚ

Použití - pro nejproduktivnější broušení kalených ocelí. Tradičně se využívá při náročném broušení otvorů, ale stále častěji se používá v seriové výrobě při broušení na kulato a v nástrojárnách na plocho. Vyžaduje rotační orovnávání nebo CVD destičku, případně speciální vícezrnný orovnávač.

Tyto produkty můžete zakoupit zde.

  

Cbn brusivo v keramické vazbě

4. DIAMANTOVÉ A CBN BRUSIVO V GALVANICKÉ NIKLOVÉ VAZBĚ

Použití - ideálně pro broušení malých otvorů v tvrdokovu, keramice (broušení diamantem) a kalených ocelích (CBN). Pevnost zaručuje ocelová nebo tvrdokovová stopka. Výhodné je použití pro tvarové broušení zápichem, kdy životnost je přímo závislá na průměru kotouče. Neorovnávají se. Po opotřebení je lze repasovat.

Diamantové brusivo v galvanické vazbě můžete zakoupit zde.

CBN brusivo v galvanické vazbě můžete zakoupit zde.

 

Diamantové a cbn brusivo

5. DIAMANTOVÉ A CBN BRUSIVO V PRYSKYŘIČNÉ A KOVOVÉ VAZBĚ

Použití - především při výrobě a ostření nástrojů z tvrdokovu, keramiky (diamant)a kalené oceli (CBN). Vyrábí se v mnoha tvarech dle FEPA. Obvodové kotouče se používají i při broušení na kulato a na plocho. Mají samoostřící schopnost. Neorovnávají se diamantem, jen se oživují korundem.

Diamantové brusivo v pryskyřičné a kovové vazbě můžete zakoupit zde.

CBN v pryskyřičné a kovové vazbě můžete zakoupit zde.

 

Diamantové a cbn brusivo