Broušení

1. KLASICKÉ KORUNDOVÉ A SIC BRUSIVO

Použití - pro běžné broušení ocelí na bruskách na kulato a na plocho. Vyrábí se z ušlechtilého korundu nebo SIC v keramickém pojivu. Pevným monokrystalickým korundem lze brousit i vysoce kalené nástrojové oceli. Orovnává se libovolným diamantovým orovnávačem. 

více informací koupit na e-shopu

2. SINTERKORUNDOVÉ BRUSIVO

Použití - pro náročné a produktivní broušení především zušlechtěných ocelí.
Mikrokrystalický sintrovaný korund v keramické vazbě má unikátní samoostřící vlastnosti pro dosažení vysokého výkonu. Orovnává se rotačním orovnávačem nebo CVD destičkou, případně kvalitním monokrystalickým diamantem.

více informací koupit na e-shopu

3. CBN BRUSIVO V KERAMICKÉ VAZBĚ

Použití - pro nejproduktivnější broušení kalených ocelí. Tradičně se využívá při náročném broušení otvorů, ale stále častěji se používá v seriové výrobě při broušení na kulato a v nástrojárnách na plocho. Vyžaduje rotační orovnávání nebo CVD destičku, případně speciální vícezrnný orovnávač.

více informací koupit na e-shopu

4. DIAMANTOVÉ A CBN BRUSIVO V GALVANICKÉ NIKLOVÉ VAZBĚ

Použití - ideálně pro broušení malých otvorů v tvrdokovu, keramice (broušení diamantem) a kalených ocelích (CBN). Pevnost zaručuje ocelová nebo tvrdokovová stopka. Výhodné je použití pro tvarové broušení zápichem, kdy životnost je přímo závislá na průměru kotouče. Neorovnávají se. Po opotřebení je lze repasovat.

více informací koupit na e-shopu

5. DIAMANTOVÉ A CBN BRUSIVO V PRYSKYŘIČNÉ A KOVOVÉ VAZBĚ

Použití - především při výrobě a ostření nástrojů z tvrdokovu, keramiky (diamant)a kalené oceli (CBN). Vyrábí se v mnoha tvarech dle FEPA. Obvodové kotouče se používají i při broušení na kulato a na plocho. Mají samoostřící schopnost. Neorovnávají se diamantem, jen se oživují korundem.

více informací koupit na e-shopu