DIAMANTOVÉ OROVNÁVAČE VÍCEZRNNÉ - KOLEČKA

ZÁSADY OROVNÁVÁNÍ

Diamantová orovnávací kolečka musí být pevně upnuta bez chvění. Směr posuvu i úhel upnutí zobrazuje schematický náčrt. Po opotřebení části obvodu kolečka povolíme šroub a kolečko pootočíme a utáhneme. Takto postupně spotřebujeme celý obvod diamantového kolečka. Kolečka se neopravují, nahrazují se novými.

Zásady orovnávání

 

DIAMANTOVÉ OROVNÁVAČE VÍCEZRNNÉ - AGREGÁTY

POUŽITÍ A ZÁSADY OROVNÁVÁNÍ

Agregáty vyžadují tuhé upnutí bez chvění. Vykazují nejnižší náklady na orovnávání při vysoké životnosti. Používají se pro běžné rovinné orovnávání. Po spotřebování celého obsahu diamantů se vymění za nový. Proto jsou vhodné i pro těžko přístupné upnutí. Neopravují se. Typ 171 je určen pro strojní rovinné orovnávání kotoučů z korundu a karbidu křemíku do průměru 500 mm. MASS má vysokou koncentraci diamantu, lze s ním orovnávat i CBN kotouče v keramické vazbě. Prachové jsou pro orovnávání úhlových kotoučů na závitových bruskách a pro orovnání jemných kotoučů s vysokou požadovanou jakostí povrchu opracování a také pro orovnání ostré hrany na kotouči. Při orovnávání intenzivně chladit!

Diamantové orovnávače vícezrnné - agregáty

 

DIAMANTOVÉ OROVNÁVAČE VÍCEZRNNÉ - DESTIČKY

DIAMANTOVÉ OROVNÁVACÍ DESTIČKY

Použití: pro orovnávání brusných kotoučů. Jsou osazeny přírodním diamantovým zrnem nebo MKD/CVD.
Přednosti MKD/CVD: vlastnosti blížící se přírodnímu diamantu a navíc velmi přesný tvar a homogenita zaručující 100% opakovatelnost orovnání po celou dobu životnosti orovnávače. MKD je monokrystalický syntetický diamant. CVD je mikrokrystalický syntetický diamant.
Zásady používání:
viz obrázek, intenzivně chladit!

Diamantové orovnávače vícezrnné - destičky

 

DIAMANTOVÉ OROVNÁVACÍ DESTIČKY Z PŘÍRODNÍCH DIAMANTŮ

DIAMANTOVÉ OROVNÁVACÍ DESTIČKY

Použití pro rovinné orovnávání brusných kotoučů a nebo orovnávání méně náročných tvarů. Jsou osazeny výhradně přírodním diamantovým zrnem pro lepší parametry orovnávání a životnost orovnávače. Mají výborný poměr cena / výkon a léty osvědčené vlastnosti. Pro velmi přesné orovnávání oporučujeme provedení CVD str. 14.
Zásady používání: viz obrázek.

Diamantové orovnávací destičky