Rovinné plochy na diamantech brousíme na belgických strojích kotouči ze speciální litiny. Kotouče jsou nabíjeny mikronovým diamantovým zrnem. Tato klasická technologie broušení zajišťuje zachování všech vlastností diamantu, a proto se takto provádějí i výbrusy plošek briliantů. Radiusy brousíme na anglickém stroji Habit. Broušení diamantu je velmi zdlouhavé a vyžaduje dlouholetou praxi a vysokou odbornost.

brusírna diamantů broušení diamantů klasickým způsobem

 

Výběr diamantů

Výběr diamantů provádíme přímo u našich dodavatelů v Londýně a nebo Antwerpách. Diamanty třídíme dle vhodnosti jejich použití přímo pro výrobu konkrétních nástrojů. Dle požadavků našich zákazníků na vlastnosti orovnávačů vybíráme specifické diamanty přímo pro konkrétního zákazníka.

Tím zajišťujeme perfektní kvalitu diamantové suroviny pro výrobu orovnávačů.

výběr diamantů výběr diamantů

 

Sázení

Zasazení diamantu provádíme zaletováním do držáku speciální pájkou s obsahem stříbra. V některých případech se provádí sintrování - spékání v práškové pájce po určitým tlakem. Tyto operace jsou velmi náročné na zručnost pracovníků. Naše technologie pájení zaručuje vysokou pevnost a přitom díky nízkým teplotám zachovává diamantu všechny jeho vlastnosti.

sázení diamantů diamanty

 

Obrábění, Měření

Po zasazení diamantu následují další operace pilování, soustružení, frézování vrtání a leštění. Disponujeme základním strojovým parkem potřebným pro všechny uvedené operace.

Měření nabroušených diamantů - nástrojů se provádí optickými měřidly, jelikož při mechanickém kontaktu měřidla s diamantem by mohlo dojít k jejich poškození. Používáme měřící dílenské mikroskopy Cerl Zeiss se zvětšením 30x a 50x pro dokonalou kontrolu kvality výbrusu.

soustruh měření