DIA-Praha s.r.o. dnes

 

Dnes DIA-Praha s.r.o. patří mezi největší české dodavatele diamantových nástrojů a je v Česku největším výrobcem diamantových orovnávačů a největším dodavatelem rotačních orovnávačů a kladek DR.KAISER. Také komplexní technologické poradenství a řešení v oblasti orovnávání a broušení je naší silnou stránkou. Mimořádných výsledků dosahujeme u speciálních aplikací CBN brusiva v keramických vazbách, otvorového broušení, ale i na bezhrotých bruskách na kulato. Dalším, u nás silně zastoupeným oborem je třískové obrábění, především soustružení ISO výměnnými břitovými destičkami ale nově také rotačními nástroji z PCD, MCD a CBN a jejich ostření. Najdete nás v klidném prostředí na okraji Prahy v Křeslicích pod chráněnými duby.

Diamantové orovnávače

Výroba diamantových orovnávačů je závislá na precizním výběru diamantové suroviny a stabilní kvalitě sázení a broušení diamantů. Jako největší český výrobce máme široký sortiment hotových orovnávačů skladem včetně dostatečných zásob surových přírodních diamantů pro výrobu speciálních i broušených orovnávačů a také servisu (přesazování a přebrušování orovnávačů).

 

Rotační diamantové orovnávače a kladky DR.KAISER

Naším největším a nejdůležitějším partnerem je německá společnost DR.KAISER. Neustálými investicemi do vývoje spolu s okamžitou implementací výsledků vývoje do výroby se stal DR.KAISER světovým lídrem v oblastí orovnávání a broušení. Jsme hrdi na to, že našim zákazníkům v Česku a na Slovensku můžeme tyto špičkové produkty dodávat navíc včetně kompletní technologie orovnávání a broušení.

  

 

Diamantové nástroje a brusivo pod značkou DIA-Praha

Spolupracujeme s vybranými osvědčenými výrobci (ČR, Německo, USA, Israel, Korea, Čína, Rusko, Indie) kteří mají výhodný poměr kvality, životnosti a ceny. Díky našim technickým znalostem dokážeme u zákazníka spolehlivě specifikovat potřebné nástroje, určit optimálního výrobce a potřebnou specifikaci zadat do výroby. Vybíráme tedy našim zákazníkům to nejlepší pro jejich aplikaci. 

 

Diamantové nástroje a brusivo renomovaných značek

                                                                        

 

Systém řízení ISO 9001

Společnost DIA-Praha zavedla a používá systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 9001 od roku 2002 certifikovaný společností TÜV SÜD Czech.

  

Zodpovědnost k lidským právům a enviromentální politice (obnovitelně a udržitelně)

Naše společnost má implementovány směrnice pro dodržování lidských práv, etiky podnikání, etický kodex a především ochrany životního prostředí. Hospodaříme šetrně se zdroji energie a budujeme vlastní obnovitelné zdroje energie pro snížení uhlíkové stopy z naší činnosti. Z těchto činností jsme auditováni našimi zákazníky. Zodpovědně a ekonomicky plánujeme logistiku a nutné cesty k zákazníkům úspornými a šetrnými vozy Toyota s hybridním pohonem již od roku 2019. Od roku 2022 jsme značně omezili spotřebu tehdy ještě ruského plynu a přešli na vytápění tepelnými čerpadly. Velké úspory při větrání jsme dosáhli novou vysoce účinnou rekuperací s menší spotřebou elektřiny a dohřevem/chlazením tepelným čerpadlem. Na začátku roku 2023 jsme spustili do provozu vlastní fotovoltaickou elektrárnu s bateriovým úložištěm která pokryje obnovitelnou elektřinou asi 60% naší roční spotřeby elektřiny. Přibližně 1/3 objemu obnovitelné elektřiny z naší FVE dodáváme do veřejné sítě jako přebytky.

FVE

 

Projekt výstavby fotovoltaické elektrárny „FVE DIA Praha“

Datum schválení projektu: 22.03.2022, realizace 2023

Projekt výstavby fotovoltaické elektrárny „FVE DIA Praha“ registrační číslo CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0000646 je spolufinancován Evropskou unií – NextGenerationEU v rámci programu Ministerstva průmyslu a obchodu, Národní plán obnovy, aktivita Výstavba nových fotovoltaických zdrojů. Cílem projektu je vybudování vlastní fotovoltaické elektrárny o velikosti 9,9 kWp s akumulací do baterie 16 kWh sloužící pro vlastní spotřebu společnosti DIA-Praha  s.r.o.. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost a ke snížení produkce CO2. 

                       

Náš kolektiv je tu pro vás