Ostatní diamantové a CBN nástroje

Diamantové jehlové pilníky HESON

K pilování všech velmi tvrdých materiálů: tvrdokovy, keramika, kalené oceli…

více informací koupit na e-shopu

Diamantové lapovací pasty DIA-Praha

Pro dokončovací a lapovací operace na funkčních plochách nástrojů, lisovacích forem, trysek, průvlaků, pro lapování velmi přesných dílů hydraulických, pneumatických a palivových systémů, atd. Diamantová pasta odebírá i ty nejtvrdší materiály jako je tvrdokov, sklo, keramika, kalené oceli...

více informací koupit na e-shopu

Ruční lapovací nástroje DIA-Praha

Pro jemné ruční dolapování, doostření a srážení hran nástrojů ze slinutých karbidů, keramiky a kalených nástrojových ocelí

více informací koupit na e-shopu

Diamantové nože z přírodního diamantu DIA-Praha

Diamantové nože z přírodního diamantu se používají k obrábění: neželezných kovů - především hliníkových slitin, keramiky, slinutých karbidů, plastických hmot s abrazivními plniteli, drahých kovů, grafitu, papíru nebo dřevotřísky.Většina těchto nožů se vyrábí na zakázku dle výkresu zákazníka. Pokud nemáte vlastní výkresy nožů, naši pracovníci vám rádi pomohou s konstrukcí nože, případně doporučí osvědčený typ nože používaný u jiných zákazníků. Dle způsobu obrábění a druhu obráběného materiálu vám doporučíme řezné podmínky.

PKD podložky DR.KAISER

PKD je svými vlastnostmi - otěruvzdornost a tvrdost jako stvořeno pro výrobu různých podložek doteků a pravítek s nejvyššími nároky na přesnost a odolnost proti opotřebení. Například pravítko z PKD u bezhroté brusky výrazně zvýší přesnost broušení, a navíc se znásobí oproti tvrdokovu jeho životnost. DR.KAISER nabízí široký sortiment těchto výrobků dle výkresu zákazníka.

více informací

Diamantové doteky DIA-Praha

Dle požadavků zákazníka vyrábíme široký sortiment diamantových doteků.Vyrábíme doteky jak s diamantem broušeným do roviny, tak s nebroušenými (kulatými) diamanty.

Diamantová vnikací tělíska Rockwell a Vickers DIA-Praha

Diamantová vnikací tělíska na měření tvrdosti kovů podle Rockwella a Vickerse. Vnikací tělísko Rockwell je vyrobeno z přírodního diamantu broušeného do kužele pod 120° s kulovitě zaobleným vrcholem o poloměru 0,20 mm. Držák vnikacího tělíska dle ČSN 99 4441, nebo dle výkresu zákazníka. Vnikací tělísko Vickers je vyrobeno z přírodního diamantu broušeného ve tvaru pravidelného jehlanu se čtvercovou základnou a s vrcholovým úhlem protilehlých stěn 136°. Držák stejně jako u Rockwell. Diamantová vnikací tělíska můžete nakoupit zde.

Tvrdoměrné destičky

Tvrdoměrné destičky jsou kalibrovány a dodávány s kalibračním listem, za příplatek také s úředním ověřením. Destičky typu: Brinell HBS, HBW, Vickers HV, Knoop HK, Roskwell HRC, HRA, HRN, HRB, HRT.