VOLBA DRUHU DIAMANTOVÉHO OROVNÁVAČE

1. JEDNOKAMENNÝ NEBROUŠENÝ OROVNÁVAČ

Tradiční nástroj pro orovnávání brusných kotoučů, který využívá přírodní špičky krystalu diamantu. Dokáže velmi kvalitně orovnat kotouč s vysokou přesností a řezivostí. Je určen pro rovinné orovnávání. Pro zvýšení životnosti doporučujeme s orovnávačem pootáčet o 90°. Po otupení (obroušení plošky) je nutné nechat u nás orovnávač přesadit nebo přebrousit. Při správném používání jde orovnávač 5x až 10x opravit. Tento produkt můžete zakoupit zde.

Jednokamenný nebroušený orovnávač

2. JEDNOKAMENNÝ BROUŠENÝ OROVNÁVAČ

Nejlepší nástroj pro přesné tvarové orovnávání brusných kotoučů, který využívá nabroušeného tvaru přírodního diamantu. Dokáže nejkvalitněji orovnat kotouč s vysokou přesností a nejvyšší řezivostí. Je určen hlavně pro tvarové orovnávání. Po otupení orovnávače se pootočí o 180°. Po otupení z obou stran je nutno u nás diamant přebrousit. Tento produkt můžete zakoupit zde.

Jednokamenný broušený orovnávač

3. VÍCEZRNNÝ OROVNÁVAČ

Nástroj pro orovnávání brusných kotoučů, který využívá více malých krystalů, zpravidla přírodního diamantu. Dokáže velmi rychle orovnat kotouč s vysokou životností a minimálními náklady. Díky širší činné ploše můžeme použít vysoký posuv na otáčku. Je určen pro rovinné orovnávání. Vyrábí se v provedení kolečko (roletka), agregát nebo destička. Tento produkt můžete zakoupit zde.

Vícezrnný orovnávač

4. MKD A CVD OROVNÁVACÍ DESTIČKY

Moderní diamantové orovnávače využívající stabilních a neměnných parametrů zajištěných synteticky vyráběným diamantem. To zajišťuje maximální opakovatelnost orovnání požadovanou na CNC bruskách. Osazují se do orovnávacích destiček s různým počtem a velikostí diamantových hranolů v závislosti na aplikaci.Tento produkt můžete zakoupit zde.

MKD a CVD orovnávací destičky

5. PKD A CVD OROVNÁVAČE

Moderní diamantové orovnávače využívající stabilních a neměnných parametrů zajištěných synteticky vyráběným diamantem s maximální opakovatelností orovnání na CNC bruskách. Systém je obdobný výměnným břitovým destičkám ISO TNXX a lze ho použít jako náhradu střechových orovnávačů 60° i pro tvarové orovnávání.Tento produkt můžete zakoupit zde.

PKD a CVD orovnávače

6. ROTAČNÍ DIAMANTOVÝ OROVNÁVAČ A KLADKA

Produktivní nástroj pro rotační orovnávání brusných kotoučů, který využívá obrovské množství krystalů diamantu rozmístěných po obvodu kladky. Dokáže orovnat kotouč s nejvyšší přesností, opakovatelností a životností. Je určen pro rovinné i tvarové orovnávání. Bruska musí být vybavena rotačním orovnávacím zařízením. Pokud není, jsme schopni dodat celý komplet i s technologií. Vhodné také pro orovnávání CBN brusiva v keramické vazbě.

Rotační diamantový orovnávač a kladka